Bel-me-niet Register stopt ermee per 1 juli, wat nu?
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Het Bel-me-niet Register houdt per 1 juli op met bestaan. Door een wijziging in de telecomwet gelden er vanaf 1 juli nieuwe regels voor telemarketing. Daardoor wordt het register overbodig. Hoe nu, als je ongewenst gebeld wordt?
Bel-me-niet Register
Wij hadden het begin dit jaar al aangekondigd. Vanaf 1 juli is het niet meer mogelijk om een telefoonnummer te registeren in het Bel-me-niet Register. Dat is ook niet meer nodig. Een wijziging in de telecomwet zorgt namelijk voor nieuwe regels rondom telemarketing. Bedrijven mogen in de toekomst niet meer zomaar mensen bellen om iets te verkopen.
Toestemming nodig
Volgens de nieuwe regels mogen bedrijven of organisaties niet meer 'koud' bellen naar consumenten, eenmanszaken, een VOF, of een maatschap. Ze mogen alleen nog bellen als daar vooraf toestemming voor gegeven is of als de persoon al klant is. Dat geldt voor alle bedrijven en organisaties met een commercieel, ideëel of charitatief doel. Door de wijziging in de telecomwet verliest het Bel-me-Niet Register zijn nut. Vanaf juli is het register niet meer beschikbaar. Alle opgenomen persoonsgegevens worden vernietigd.
Wat was het doel?
Het doel van het register was om irritatie bij mensen over ongevraagde telemarketing te verminderen. Het is in 2011 in het leven geroepen. Mensen konden hun telefoonnummer in het register zetten. Bedrijven en organisaties waren verplicht om voordat ze gingen bellen eerste te controleren of het nummer in het Bel-me-niet Register stond.
Wat nu?
Als je gebeld wordt en je wilt dit niet, dan kun je tijdens ieder gesprek gebruik maken van je Recht van Verzet. De bellende organisatie moet dan je telefoongegevens uit haar bellijsten te verwijderen.
Jeanet Woldring is ruim 25 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is energie-expert en eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom en energie voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Altijd de nieuwste iPhone? De magie is er (een beetje) af
11 sep De Apple iPhone 18 Pro en Pro Max zijn er. Waarom zou je die kopen? Of bieden Samsung en Fairphone e...
-
Column: Je internetaanbieder, de wolf in schaapskleren
28 aug Ben jij ook een trouwe internetklant waardoor je een hoge loyaliteitsboete betaalt? En waarom overst...
-
De Samsung Galaxy Z Fold8 (Ultra) en Flip8, wat is er veranderd?
22 jul Vanaf 22 juli 2026 kunnen de nieuwe Samsung Galaxy Z Fold8 (Ultra) en Flip8 via een pre-order bestel...
-
Column: Schattig hoor, Apple Siri Al, maar China leidt
22 jun
-
Commerciële telefoontjes aan banden gelegd
13 mei Je kunt vanaf 1 juli 2026 zelf zorgen dat je niet meer gebeld wordt met een aanbieding. Door niets t...