Verkoop beltegoed KPN in winkels stopgezet
Leestijd: 1 minuut
Sinds maandag is de verkoop van beltegoedkaarten van KPN en Hi in meer dan 5000 winkels stopgezet. Alphyra, een van de leidende distributeurs van de kaarten, ligt in de clinch met KPN over de betalingsvoorwaarden.
De kaarten worden nu niet meer verkocht in supermarktketens als Konmar, C1000, Hoogvliet, Jumbo en Spar, maar ook voor Primera, Totaal Gemak, T for Telecom, Tell me, Expert en Bruna geldt hetzelfde. Alphyra verwacht dat meer winkels zullen volgen.
Volgens Alphyra heeft KPN "eenzijdig" de betalingsvoorwaarden gewijzigd, waardoor de marges te klein zijn geworden. "Het is onbegrijpelijk dat KPN zo met zijn partners omgaat", zegt de directeur van Alphyra. Volgens hem zijn andere distributeurs al in een faillissement gedwongen dankzij KPN.
Het telecomconcern herkent zich niet in de beschuldiging van Alphyra, zo staat op Nu.nl te lezen. 'KPN levert Alphyra op krediet en krijgt achteraf betaald. De distributeur heeft zelf gevraagd om een verhoging van het krediet, maar daar voelde KPN gezien een aantal faillissementen in de branche niets voor. Het concern wil onder de huidige betalingsvoorwaarden verder met Alphyra.'
KPN- en Hi-prepaidklanten kunnen hun tegoed nog wel opwaarderen bij onder meer Primafoon, Belcompany en benzinestations.
Zie ook: Prepaid beltegoed met uitleg over opwaardeermogelijkheden
Laatste nieuws
-
Met deze tips voorkom je dat je smartphone oververhit raakt
19 jul Hoe hou je je telefoon koel en voorkom je oververhitting? Met deze tips maak je veilig gebruik van j...
-
Column: Internet op vakantie draait om … elektriciteit?
24 jun Internetten en bellen op vakantie in het buitenland hoeft geen bill shock meer op te leveren. Wat is...
-
Column: Wifi thuis de zwakste schakel, maar hoe lang nog?
1 apr Is het echt nodig om wifi sneller en beter te maken? En waarom maken internetproviders reclame om wi...
-
Vanaf 31 maart stopt KPN met 3G, wat zijn de gevolgen?
1 apr KPN haalt stekker uit 3G-netwerk. Wat zijn de gevolgen?
-
Gratis bellen en sms'en van en naar Oekraïne
25 mrt Vanwege de situatie in Oekraïne kun je bij een aantal providers tijdelijk gratis bellen naar Oekraïn...