Onafhankelijk advies, de beste keuze
Ben Woldring
Wij vergelijken al
25
jaar
Vergelijk en kies de beste deal

Simyo maakt bundels goedkoper

door Jeanet Woldring Leestijd: 4 minuten

simyo_logo.jpgSimyo heeft haar databundels aangepast, je krijgt nu meer MB’s voor minder geld. Ook is de toeslag voor internetten via 4G komen te vervallen, 4G-toegang met bijbehorende snelheid is nu standaard onderdeel geworden van de internetbundels.

4G-toeslag vervalt

Tot dusver zat 4G niet standaard in de bundels bij Simyo. Wilde je sneller internet via het 4G-netwerk, dan moest je daarvoor een toeslag van 5 euro per maand betalen. Die toeslag is nu vervallen: alle klanten met een internetbundel kunnen gratis toegang tot 4G krijgen. Bij nieuwe klanten gaat dit automatisch. Ben je al klant? Dan moet je via de Mijn Simyo-app of op de Simyo-website aanvinken dat je voortaan gebruik wilt maken van 4G. Ben je bang dat je door de hogere snelheid snel door je databundel heen bent, dan kun je er ook voor kiezen om op 3G te blijven zitten. Het geldt zowel voor bestaande als nieuwe klanten. Vanwege de hoge snelheid van 4G adviseert Simyo om een ruime bundel te nemen, 2 GB of hoger, zodat je niet ineens zonder MB's zit.

Aanpassing tarieven

Simyo past ook de tarieven aan. De kleinste databundels van 200 MB en 500 MB zijn verdwenen, de bundels van 1 GB, 2 GB en 4 GB zijn in prijs verlaagd. De grootste databundel van 4 GB gaat van € 25 naar € 16. Voor een bundel van 2 GB betaal je nu € 11 en voor een bundel van 1 GB is de prijs gedaald naar € 8. Bij een jaarcontract krijg je maandelijks een euro korting op de genoemde tarieven. Bij Simyo moet je een belbundel nemen, het is niet mogelijk om alleen een databundel af te sluiten. De kleinste belbundel met 100 minuten of sms’jes kost € 7 per maand. 

Nu ook onbeperkt bellen

Nieuw is de mogelijkheid om voor € 13 per maand een onbeperkte bel- en sms-bundel af te sluiten. Ook hier ben je een euro per maand goedkoper uit door een jaarabonnement af te sluiten. Andere partijen hebben al langer zo'n bundel (of zit dit ingebakken in het abonnement). Even wat voorbeelden. Bij Youfone kun je ook een onbeperkt bellen/sms'en bundel afnemen voor € 11 per maand (maandcontract, € 10 tweejaar) en deze prijs hanteert Ben ook. Simpel heeft actieabonnementen waarbij je onbeperkt kunt sms'en en bellen en met 1 GB internet kost dit € 10 per maand. 

Simyo in vergelijking met andere providers

Simyo nummer 1Simyo kwam in 2016 voor de tiende keer op rij als beste uit de providertest van de Consumentenbond. En dat is knap want er is behoorlijk wat concurrentie. Qua service zit het bij deze KPN-dochter dus wel goed, qua tarieven scoort Simyo minder. Veel sim only aanbieders met soortgelijke pakketten zijn goedkoper, zelfs met grotere bundels. We hebben een aantal abonnementen op een rijtje gezet, met het gemiddelde maandverbruik uit de Belwijzer: 100 min, 10 sms en 1GB. In de kolom 'Abonnement' tonen we de kale abonnementsprijs per maand (excl. kortingen, eenmalige kosten, buitenbundelkosten etc.). In de laatste kolom staan alle berekende kosten, dus inclusief alle kortingen, eenmalige kosten en eventuele buiten de bundel kosten bij het gemiddelde verbruik. Het actie abonnement van Simpel komt als beste deal uit de bus, het best passende Simyo abonnement is € 4,42 per maand duurder. Dit verschil wordt nog groter als je alleen 3G wilt gebruiken, dan betaal je bij Simpel namelijk € 2,50 minder per maand. Je kunt in de Belwijzer op Bellen.com dit soort zaken rustig bekijken en de verschillende mogelijkheden testen door filters aan/uit te zetten en het verbruik naar eigen wensen aan te passen.

Aanbieder Looptijd Pakket Extra bundels 4G bundel
nodig
Abonnement Per
maand
Simpel 2 jaar Belrevolutie 1GB 100 min Ja € 10,00 € 10,83
ben.gif 2 jaar  300 min/sms 1 GB Ja € 10,50 € 11,12
hollandsnieuwe.gif 2 jaar 1500 MB/min/sms Ja € 11,00 € 11,62
vodafone.gif 2 jaar Start L inclusief € 12,00 € 12,00
ben.gif 2 jaar  300 min/sms 1000 sms+ 1 GB Ja € 11,50 € 12,12
ben.gif 2 jaar  300 min/sms 1.5 GB Ja € 12,00 € 12,62
ben.gif 1 mnd  300 min/sms 1 GB Ja € 11,50 € 12,75
vodafone.gif 1 jaar  Start L inclusief € 13,00 € 13,00
hollandsnieuwe.gif 2 jaar 1000 MB/min/sms Ja € 10,00 € 13,00
youfone.gif 2 jaar 250 min/sms 1.5 GB inclusief € 13,00 € 13,00
hollandsnieuwe.gif 1 jaar 1500 MB/min/sms Ja € 12,00 € 13,25
Simyo 1 jaar 300 min/sms 1 GB inclusief € 14,00 € 15,25
Geactualiseerd: vrijdag 17 maart 2017

Jeanet Woldring
Jeanet Woldring Algemeen directeur

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.

Dit nieuwsbericht is ouder dan een jaar. Je kunt daarom niet meer reageren.

Laatste nieuws

Vergelijk en kies de beste deal

Op Bellen.com vergelijken we gratis alle Sim Only pakketten en providers. Geef aan wat je belangrijk vindt, wij zetten dat op een rijtje. Dan kun jij gemakkelijk een keuze maken.