Ookla: KPN heeft snelste mobiele netwerk en beste dekking
door Margot Meendering Leestijd: 2 minuten
KPN heeft zowel het snelste mobiele netwerk als de beste dekking over het laatste halfjaar van 2020. Dat blijkt uit de speedtest van Ookla. Daarmee stoot KPN concurrent T-Mobile van de troon.
Snelheid en dekking mobiele netwerk
Ookla maakt voor dit onderzoek gebruik van een 'Speed Score' en 'Coverage Score'. De Speed Score is een getal om de snelheid van het netwerk aan te geven. Het is een combinatie van de up- en downloadsnelheid. De downloadsnelheid weegt zwaarder omdat de gebruikers dit vaker ervaren. De Coverage Score gaat over de dekking en kwaliteit van het netwerk in Nederland.
T-Mobile van de troon gestoten
KPN heeft T-Mobile van de troon gestoten als snelste netwerk. De afgelopen drie jaar was T-Mobile sneller, nu zijn ze ingehaald door KPN. KPN heeft een Speed Score van 87,15 gehaald. De uploadsnelheid lag gemiddeld op 92,51 Mbps en de downloadsnelheid op 19,80 Mbps. Vodafone kwam met een gemiddelde snelheid van 67,97 als minst snel uit het onderzoek.
Beste dekking
De dekking van KPN is verreweg als beste uit de test gekomen. De provider scoort hier 833 punten. De Coverage Score wordt bepaald aan de hand van telefoons waar de Ookla speedtest app op is geïnstalleerd. Via deze telefoons wordt gemeten of een netwerk bereik heeft op een bepaalde locatie en hoe sterk dat bereik is.

Margot was tot juni 2022 werkzaam als Online productspecialist Telecom bij Internetten.nl. Door het verwerken van de producten en diensten in onze vergelijkingen is Margot snel telecom expert geworden. Daarnaast heeft ze ervaring opgedaan in het ondersteunen van onze klanten via de klantenservice. Ze weet hierdoor veel van vaste en mobiele telecom zaken. Vandaar dat je haar naam nog kunt tegenkomen bij telecom gerelateerde artikelen en nieuwsberichten.
Laatste nieuws
-
Buiten Europa op vakantie? Met deze tips voorkom je hoge belkosten!
7 jun Hoge belkosten voorkomen op vakantie in het buitenland? Lees deze tips, voor binnen en buiten Europa...
-
Column: Laat de uitzendrechten voetbal lekker bij ESPN
5 mei KPN, VodafoneZiggo, T-Mobile en Delta willen de eredivisierechten in handen krijgen. Waarom vindt Er...
-
ACM: bellen via vaste lijn en sms'en drastisch verminderd
12 apr Steeds minder mensen hebben een vaste telefoonaansluiting en we sms'en steeds minder. De 06-nummers ...
-
Column: De killer-apps van 5G komen eraan
20 mrt Heb jij het door dat we een beetje nep 5G hebben? Volgens Erwin Boogert niet erg; hij verwacht veel ...
-
Onbekend telefoonnummer uit het buitenland? Niet terugbellen
8 mrt Als je een nummer niet herkent, raadt fraudehelpdesk af om terug te bellen. Vaak gaat het om de zoge...