Onbereikbaar door stroomstoring, wat nu?
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
Je werkt thuis, maar door een stroomstoring ben je per mail en telefonisch niet bereikbaar. Wat kun je doen? Agentschap Telecom geeft adviezen.
Uit onderzoek van Agentschap Telecom blijkt dat huishoudens onvoldoende zijn voorbereid op een stroomstoring. De samenleving is zich nauwelijks bewust van de effecten van uitval, terwijl die afhankelijkheid de afgelopen jaren is toegenomen. Nederlanders vinden het niet nodig diensten of apparatuur aan te schaffen om telecomdiensten te kunnen blijven gebruiken bij een stroomstoring.
Stroomuitval
Eens per jaar hebben ongeveer 350.000 huishoudens langer dan twee uur geen elektriciteit. Televisie, vaste telefonie, internettoegang vallen dan uit. Bij een langdurige uitval kun je zelfs je mobiel niet meer gebruiken. Nederlanders zijn zich nauwelijks bewust van de kans op uitval van telecommunicatie en de consequenties hiervan. Terwijl de gevolgen hinderlijk en zelfs ernstig kunnen zijn. Dit geldt voor huishoudens, maar zeker ook voor bedrijven aan huis. Het opladen van mobiele telefoons is niet mogelijk en administratiesystemen, betalingsverkeer en beveiligingssystemen kunnen uitvallen.
Gevolgen uitval telecom
Frank Alfrink, directeur van ZZP Nederland, ondervond dat bedrijven aan huis te weinig rekening houden met de gevolgen van de uitval van telecommunicatie. Onlangs zat hij lange tijd zonder stroom. “Omdat de storing meer dan vier uur duurde had ik recht op een schadevergoeding. Toen ik de brief kreeg moest ik wel even lachen. Het bedrag was symbolisch als je het vergelijkt met de verloren omzet van een adviseur die thuiswerkt”. Oplossingen liggen voor het oprapen. Dat bleek ook de ervaring te zijn van Margreet Drijvers, directeur van de Platform Zelfstandige Ondernemers (PZO), “Toen ik in Sofia woonde werden we regelmatig geconfronteerd met uitval van het lichtnet. Daar leer je mee omgaan. Onze computers waren aangesloten op een UPS, een soort noodstroomvoorziening. Dan kan je gewoon doorwerken.”
Thuiswerken bij stroomstoring
Samen met PZO en ZZP Nederland heeft Agentschap Telecom een dynamische pdf ontwikkeld waarin adviezen staan voor bedrijven aan huis. De pdf Thuiswerken bij stroomstoring geeft inzicht in de consequenties van stroomuitval en bevat adviezen en mogelijke oplossingen.
Lees de blog op Gaslicht.com: Gas- of stroomstoring? Dit is wat je moet doen!

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Column: De killer-apps van 5G komen eraan
20 mrt Heb jij het door dat we een beetje nep 5G hebben? Volgens Erwin Boogert niet erg; hij verwacht veel ...
-
Onbekend telefoonnummer uit het buitenland? Niet terugbellen
8 mrt Als je een nummer niet herkent, raadt fraudehelpdesk af om terug te bellen. Vaak gaat het om de zoge...
-
In 2023 eindelijk echt hoge snelheid op ons mobieltje?
25 jan Hoe staat het met 5G? Bieden ook de kleinere providers 5G aan of kun je alleen terecht bij KPN, T-Mo...
-
Doorschakeldiensten naar 0800-nummers binnenkort verboden
23 nov Doorschakeldiensten naar gratis informatienummers per 16 dec verboden. Doorschakelen via 0906-nummer...
-
KPN, Vodafone en T-Mobile stoppen met overnemen elkaars abonnees bij storingen
23 nov KPN, Vodafone en T-Mobile helpen elkaar niet langer bij een grote telefoonstoring. Lees waarom dat n...