KPN stopt in 2022 met 3G-netwerk
door Jeanet Woldring Leestijd: 1 minuut
KPN heeft bekendgemaakt dat het per januari 2022 stopt met zijn 3G-netwerk. Ook Telfort trekt over 4 jaar de stekker uit 3G. Klanten die dan nog geen telefoon hebben die kan bellen over 4G (VoLTE), zullen vanaf dan gaan bellen en sms’en via het 2G netwerk.
95% op 4G-netwerk
Na de introductie van 4G, waarmee klanten veel sneller en beter mobiel internet kregen, neemt het aantal klanten op het 3G-netwerk sterk af. Volgens KPN zit inmiddels 95% van de klanten op het 4G-netwerk en dat wordt volgens de provider de komende tijd alleen maar meer.
Om in de toekomst meer capaciteit en hogere snelheden te kunnen bieden maakt KPN al enige tijd 3G-capaciteit vrij voor 4G. Dat is goed nieuws voor mensen die nu nog steeds een slechte 4G-dekking bij KPN hebben.
Ook Vodafone en Telfort stoppen met 3G
KPN is niet de eerste provider die zal stoppen met 3G. Vodafone schakelt in januari 2020 zijn 3G-netwerk uit. KPN-dochter Telfort stopt tegelijkertijd met KPN met dienstverlening via 3G.

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
Column: De killer-apps van 5G komen eraan
20 mrt Heb jij het door dat we een beetje nep 5G hebben? Volgens Erwin Boogert niet erg; hij verwacht veel ...
-
Onbekend telefoonnummer uit het buitenland? Niet terugbellen
8 mrt Als je een nummer niet herkent, raadt fraudehelpdesk af om terug te bellen. Vaak gaat het om de zoge...
-
In 2023 eindelijk echt hoge snelheid op ons mobieltje?
25 jan Hoe staat het met 5G? Bieden ook de kleinere providers 5G aan of kun je alleen terecht bij KPN, T-Mo...
-
Doorschakeldiensten naar 0800-nummers binnenkort verboden
23 nov Doorschakeldiensten naar gratis informatienummers per 16 dec verboden. Doorschakelen via 0906-nummer...
-
KPN, Vodafone en T-Mobile stoppen met overnemen elkaars abonnees bij storingen
23 nov KPN, Vodafone en T-Mobile helpen elkaar niet langer bij een grote telefoonstoring. Lees waarom dat n...