Belgacom neemt Scarlet over
Leestijd: 2 minuten
Belgacom heeft het telecombedrijf Scarlet overgenomen voor een bedrag van € 185 miljoen. Daarmee verstevigt Belgacom haar marktpositie in de Benelux. De overname moet nog goedgekeurd worden door de mededingingsautoriteit.
Scarlet levert telecomdiensten via een eigen netwerk. Met de overname wil Belgacom een nieuw segment van de markt aanboren, met name een breedbandproduct met weinig toeters en bellen. Ook wil de operator haar multiplayaanbod in België versterken.
Scarlet heeft 180.000 internationale breedbandklanten. Haar activiteiten zullen voortgezet worden als afzonderlijke businessunit. Voor de klanten verandert er niets. Zij behouden hun huidige contracten en voordelen, zo laat Belgacom weten. Wat er met de Nederlandse activiteiten gebeurt, is nog niet bekend.
Het Nederlandse Scarlet ontstond in 1992. Paul Gelderloos richtte toen de eenmanszaak Telegroup op, het Europees filiaal van de Amerikaanse telefonieprijsbreker Telegroup. Het bedrijf, dat later werd omgedoopt tot Scarlet, bood goedkoop internationaal telefoonverkeer aan, toen nog een vrij uniek concept.
Sindsdien groeide Scarlet uit tot een van de grotere alternatieve telecomaanbieders in België en Nederland met een aanbod van telefonie en internet. In België nam Scarlet de voorbije jaren KPN Belgium, Planet Internet en Tiscali Belgium over en bouwde op die manier een bestand van 150.000 breedbandklanten op. Scarlet is daarmee, na Belgacom, Telenet en Tele2/Versatel, de op drie na grootste breedbandleverancier van België. In Nederland en de Nederlandse Antillen telt Scarlet nog eens 30.000 breedbandklanten. De operator telt daarnaast nog 25.000 telefonieklanten, maar qua omzet zijn die verwaarloosbaar.
Het breedbandproduct genereert 95 procent van de omzet, zo schrijft De Tijd. Volgens de Belgische krant boert het bedrijf niet echt lekker: 'een deel van het overnamebedrag van 185 miljoen euro wendt Scarlet aan om z'n schulden van 100 miljoen euro ineens af te lossen'.
Oprichter Paul Gelderloos heeft via zijn investeringsmaatschappij Pantheres 41,8 procent van Scarlet in handen. De adept van de transcendente meditatiebeweging van de onlangs overleden Indiase goeroe Maharishi Mahesh Yogi vangt bij de transactie 77 miljoen euro. De andere grote aandeelhouders van Scarlet zijn de Nederlandse durfkapitaalgroep Nesbic en Egeria, de investeringsmaatschappij van de C&A-familie.
Klik hier voor meer informatie en online aanmelden Scarlet One (internet+bellen) (NL)
Laatste nieuws
-
Column: De killer-apps van 5G komen eraan
20 mrt Heb jij het door dat we een beetje nep 5G hebben? Volgens Erwin Boogert niet erg; hij verwacht veel ...
-
Onbekend telefoonnummer uit het buitenland? Niet terugbellen
8 mrt Als je een nummer niet herkent, raadt fraudehelpdesk af om terug te bellen. Vaak gaat het om de zoge...
-
In 2023 eindelijk echt hoge snelheid op ons mobieltje?
25 jan Hoe staat het met 5G? Bieden ook de kleinere providers 5G aan of kun je alleen terecht bij KPN, T-Mo...
-
Doorschakeldiensten naar 0800-nummers binnenkort verboden
23 nov Doorschakeldiensten naar gratis informatienummers per 16 dec verboden. Doorschakelen via 0906-nummer...
-
KPN, Vodafone en T-Mobile stoppen met overnemen elkaars abonnees bij storingen
23 nov KPN, Vodafone en T-Mobile helpen elkaar niet langer bij een grote telefoonstoring. Lees waarom dat n...