4G-netwerk T-Mobile landelijke dekking
door Jeanet Woldring Leestijd: 2 minuten
T-Mobile biedt als derde provider landelijke 4G-dekking. De uitrol van het netwerk is daarmee volgens planning afgerond. 95 procent van de inwoners kan vanaf nu buitenshuis gebruik maken van 4G. Eind dit jaar moet dat 99 procent zijn. Om dit te vieren, geeft de provider huidige én nieuwe abonnees 4 GB data extra cadeau. Iedereen kan het netwerk uitproberen, het abonnement kosteloos opzeggen en de bijbehorende smartphone retour sturen.
T-Mobile benadrukt dat 100 procent nooit te garanderen is. Volgens de provider zullen er altijd plekken waar de zendmasten niet goed bij kunnen, zoals in het bos. De operator is ongeveer twee en een half jaar bezig geweest om landelijke dekking te bereiken. Er zijn meer dan 7000 masten geplaatst die 4G uitzenden, waarbij 21.600 nieuwe antennes zijn geïnstalleerd, veel meer dan andere providers.
Het netwerk biedt een combinatie van hoge (1800 MHz) en lage (900 MHz) frequenties. Deze zorgen volgens T-Mobile voor een extra sterke dekking binnenshuis. Doordat T-Mobile minder klanten heeft dan bijvoorbeeld KPN, zou dat netwerk veel meer aan moeten kunnen en sneller zijn. Intussen werken KPN, Vodafone en T-Mobile al aan 4G+, een snellere variant van 4G.
Het dataverbruik op het netwerk van T-Mobile is ongeveer met 55 procent gestegen ten opzichte van vorig jaar. Ook klanten van dochtermerk Ben kunnen gebruikmaken van het 4G-netwerk.
Bekijk de 4G dekkingskaart van Nederland

Jeanet Woldring is ruim 20 jaar als directeur verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Ze is eindredacteur van de content, nieuws- en persberichten op de Bencom websites. Jeanet is gespecialiseerd in het onafhankelijk vergelijken van telecom, energie en verzekeringen voor zowel de zakelijke als consumentenmarkt. Door jarenlange ervaring heeft ze een brede kennis van de ontwikkeling van deze geliberaliseerde markten en schrijft er ook regelmatig over.
Laatste nieuws
-
T-Mobile en Tele2 heten vanaf nu Odido
5 sep T-Mobile Nederland gaat vanaf 5 september 2023 verder als Odido. Dit geldt voor de merken T-Mobile e...
-
Column: Het spel is over voor smartphones, game on!
4 sep Mobiele telefoons zullen komende jaren niet meer wezenlijk beter worden. Dat stelt Erwin Boogert in ...
-
Gezichtsherkenning smartphones makkelijk te omzeilen met papieren selfie
23 jun Bij veel smartphones is de beveiliging niet op orde. Bij 4 van de 10 smartphones kun je de gezichtsh...
-
KPN neemt Youfone over: wat verandert er?
23 jun KPN neemt de Nederlandse tak van provider Youfone over voor 200 miljoen euro. Maar wat verandert er ...
-
Column: Is internet nog wel te betalen voor de armsten?
15 jun Er is een groep die zich moet afvragen of ze hun internetrekening nog kunnen betalen. Kun je het voo...