Terugblik op het Mobile World Congress


Op het jaarlijkse Mobile World Congress in Barcelona  stelen de nieuwste mobieltjes de show. Dit jaar  zijn er relatief weinig nieuwe toestellen gelanceerd en op de beurs was het een stuk rustiger dan voorgaande jaren. Toestelfabrikant en hoofdsponsor LG maar ook Nokia was afwezig. Hieronder een samenvatting van ontwikkelingen en aankondigingen.



Ontwikkelingen

  • - Veel mini toestellen; voorbeelden zijn LG GD880 mini, HTC HD Mini en Sony Ericsson XPERIA  X10 mini. Toestellen moeten weer klein en compact.

  • - Veel toestellen zijn full-touch en hebben weinig knoppen of zijn full-touch met een uitschuifbaar qwerty-toetsenbord.

  • - Veel nieuwe Google-telefoons die draaien op het besturingssysteem Android.

  • - Focus ligt meer op software en applicaties dan op hardware. Door de App Store voor de iPhone zijn deze kleine softwaretoepassingen in korte tijd big business geworden.

Aankondigingen

  • - Microsoft lanceert Windows Phone 7, de nieuwe naam voor Windows Mobile. De bedoeling is dat er tegen Kerstmis wereldwijd telefoons met Windows Phones 7 verkrijgbaar zijn.
  • - Symbian^3: ondersteunt o.a. multitouch, hdmi, 4g en het gebruik van 3d-graphics. Nokia X10 wordt waarschijnlijk de eerste Symbian^3 telefoon.
  • - Besturingssystemen Maemo en Moblin gaan verder als MeeGo (Nokia en Intel)
  • - HTC toont vernieuwde Sense, softwarelaag waarmee ondermeer sociale netwerken worden geïntegreerd + 3 nieuwe smartphones: HTC Legend, Desire en HD Mini
Zie de Toestelwijzer voor meer specificaties Weten bij welke provider u het goedkoopste uit bent? Start met Abonnementen vergelijken

Reacties Terugblik op het Mobile World Congress

(geen reacties)

Reageer zelf

Naam:
E-mailadres (wordt niet getoond):

Smileys:
  Annuleren     Plaatsen  

Meer nieuws

Zoeken binnen nieuws

Zoeken in het Bellen.com nieuwsarchief

  Zoeken