ik ben sander ik vind hem vaagggggggggg en ik snA
Voor mij geldt hetzelfde. 2 jaar lid van de Evolta club en nu hoor ik opeens dat ik lid ben geworden van de Durion club. Alle klanten zijn overgenomen roepen ze bij Durion en het contract is bindend. Dat vraag ik me echter af. Nog steeds na 2 jaar geen jaarrekening gehad. Als je Evolta of Durion daar over belt en hun de problemen voorlegd dan gaan ze kijken voor je in hun systeem.
Grappig is dat het systeem steeds vastloopt als je belt en of je nog een keer wilt terug bellen want op het moment kunnen ze niks voor je doen.
Ik heb dat spelletje nu 3 keer meegemaakt.
Als klant heb ik zo langzamerhand een misselijk gevoel overgehouden aan de hele energiemarkt.
Ik wil gewoon een betrouwbare leverancier, goede klantenservice, vriendelijk, die mij als klant het gevoel geeft dat ik als klant gewaardeerd wordt. Dat kan toch niet zo moeilijk zijn?
Ik dacht al dat ik de enige was met dat probleem, ik ben sinds april 2002 klant bij Evolta. De meteropnemer is hier in september langs geweest maar tot op hede heb ik niets gehoord of gezien.Ik zit er hard aan te denken om de geschillencomissie in te schakelen.
Dat kan nog wat gaan worden na 1 juli.
Ik raad klanten dan ook zeker aan om niet met Evolta in zee te gaan, en desnoods maar gewoon bij je eigen bedrijf te blijven.
september 2002 heb ik mij aangemeld bij EVOLTA door het faillissement van EVOLTA heb ik nog steeds geen jaarafrekening (moet je je voorstellen in bijna 2 jaar nog geen afrekening gehad)Nu wordt EVOLTA overgenomen door ENERGIEBEDRIJF.COM hoe lang moet ik nu weer wachten.Het eerste jaar heb ik mijn voorschotbedrag verhoogd,dus u begrijpt dat ik nog geld tegoed heb van EVOLTA. Mensen als u zich aanmeld bij een andere stroomleverancier zorg dan dat uw voorschotbedrag niet te hoog is,rentenieren kunt u zelf ook daar bent u geen stroomleverancier of iets dergelijks voor nodig